هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ورودجستجوثبت نامأحدث الصورالرئيسية

Advocacy To Mettal

4 مشترك
نويسندهپيام
SpawN
گروه مدیریت
گروه مدیریت
SpawN

تعداد پستها : 114
Registration date : 2007-12-25

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: Advocacy To Mettal   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالأحد يناير 06, 2008 9:37 pm

موسیقی متال یعنی اعتراض
یعنی حمایت از مظلومین،یعنی فریاد موسیقی و این فریاد باعث وحشت خیلی ها از جمله امریکا شده
آمریکایی که اهنگ یگانه از متالیکا رو که راز و نیاز با خدا هست رو تحریم مکینه
آهنگ های سیستم اف ا دون رو برید گوش کنید،ایا غیر این هست که استکبار جهانی رو با اهنگ توکسی سیتی محکوم میکنه؟
آیا اهنگ زامبی رو که ماله کرانبریس رو گوش کردید؟
آیا غیر این هست که لینکین پارک جامعه بی هویت غرب رو مورد بازخواست قرار میده؟
آیا هرگز فکر کردید که کرت کوباین خواننده گروه نیروانا چرا مرد؟
آیا هرگز به عمق آهنگ های پینک فلوید پی برده اید؟
آیا اهنگ وار از گروه سیستم ضد اسرائیل نیست؟ یا اهنگ بوم ضد جنگ عراق نبود؟
آیا آهنگ وار اف تروریتی از گروه سپولترا برای دفاع از دولت فلسطین ساخته نشده است؟ که باعث این شده که سایت های وابسته به دولت اسرئیل نام گروه سپولترا را از سایتشون پاک کنند

موسيقي متال زاده اعتراض است.اعتراض به مسائلي که شايد در تاريکي سايه ها محو شده اند و يا بعضي از انها ديگر انقدر عادي شده اند که شايد خود ما نيز

کوچکترين توجهي به ان نداريم. موسيقي متال موسيقي فرياد است ! و در عين حال ارامش خاصي پس از فرياد درذهن شنونده ايجاد ميکند. تمام ماها وقتي از موضوعي عصبي ميشويم و اين خشم و عصبانيت به حد بالاي خود ميرسد خشم خود را با فرياد نشان ميدهيم
يک سري از افراد ميگند که اين داد و فرياد هايي بي موردي که در اين موسيقي وجود داره فقط براي تخليه رواني هست
ولي واقعا وقتي مادر معتاد بچه ناقصي رو به دنيا مياره که حق زندگي رو از اون ميگيره !
وقتي ميان کشتار جمعي انسان رو راه مياندازند !
وقتي تمام کشورها رو به صنعت ميبرند و طبيعت رو نابود ميکنند، طبيعتي که بدون اون ما هم نيستيم !
ايا ما ميتونيم خشم خودمون رو با لبخندي مليح نشون بديم؟ ايا ميتونيم اون فرياد اعتراض رو در خودمون حبس کنيم؟ ايا ميتونيم با ملايمت برخورد کنيم؟
در واقع اين نوع سبک اعتراض سازهاي مخصوص به خودش رو ميطلبه که اين اعتراض رو تکميل کنند؛ صداي گيتار الکتريک با افکت هاي خاصي که استفاده ميکنند و در اون ميان صداي کوبنده و محکم درامر ! که بيس اون رو تکميل ميکنه و هماهنگي خاصي که بين اين سازها وجود داره واقعا حس جالبي در شنونده ايجاد ميکنه و در اخر خواننده با صدا و سبک اعتراض وارد کار ميشه و تمام اين مسائل رو بلند فرياد ميزنه.. ميگه چرا اون مادر چنين کاري ميکنه ؟ چرا ؟ چرا ؟ چـــــــــــــــــرا ؟
" متال يک موسيقي نيست ، يک عقيده برتره "

با تشكر از دوسته خوبم شهريار
منبع: http://blog.360.yahoo.com/blog-PUovguEic6dujuiq6IMbsZwQOtJNqs7RUUo-?cq=1
با كمي دخل و تصرف
tnx
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

تعداد پستها : 339
Registration date : 2007-12-29

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: رد: Advocacy To Mettal   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالإثنين يناير 21, 2008 4:27 am

...و تازه جالب تر هم میشه وقتی که همه این موسیقی رو وحیشیگری بی حد و حساب میدونن.
روزی یک نفر پرسید : آخه این چی میگه؟ فقط جیق و داد میکنه...
گفتم : آره جیق میزنه چون لازمه چون باید وقتی که از مظلومی دفاع میکنی فریاد بزنی...فلسفه...فقر...جامعه...سیست...دروغ...ظلم و هزاران حرف دیگه که تو متال گفته میشه درد تک تک ماست.
بعد لبخندی زدم و پرسیدم: تو آ هنگای پاپ و بی مفهومی که گوش میدی چی میگن؟ من که تا حالا نشنیدم اگه هست تو بگو...
SpawN
گروه مدیریت
گروه مدیریت
SpawN

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: رد: Advocacy To Mettal   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالإثنين يناير 21, 2008 11:21 pm

خب دوسته من بايد بگم من با حرفهاي شما موافقم به غير از اون بخشه پاپ

به هر حال پاپ هم طرفدارنه خودش رو داشه به صرف اين كه پاپ امروزي در كشور ما به اين روز افتاده و هر كي هر كي شده نميشه اين موضوع رو به همه منتقل كردش البته تو همين اشفته بازار موسيقي پاپ هم كساني مثل رضا صادقي يا امثال اون پيدا ميش كه ميشه روشون حساب باز كرد

البته موسيقي پاپ هم طرفدارنه خاص خودش رو داره مخصوصا در خارج از ايران كه خواننده هاي خوبي مثل سلين ديون و ديدو فعاليت ميكنن
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

تعداد پستها : 339
Registration date : 2007-12-29

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: رد: Advocacy To Mettal   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالخميس فبراير 21, 2008 6:13 am

دوست من متوجه منظور من نشدی! من به اینکه پاپ طرفدار داره یا نه کاری ندارم. خب معلومه که داره اصلا پاپ از پاپیولار گرفته شده پس بیشترین طرفداران رو داره. حرف من موضوع مورد بحث تو سبکه. تقریبا میشه گفت موضوع پاپ عشقه و متال هر چیزی به جز عشق. باز هم میگم تقریبا...
از شرژ تانکیان (خواننده و نوازنه معروف) پرسیدند: چرا از عشق نمیخونی؟ گفت: در یک سمت دنیا فقر در سمت دیگرش مرگ و در سمتی دیگر جنگ...در این دنیا میتونم بی خیال باشم و از عشق بخونم و بگم عاشقم؟؟؟!!!
SpawN
گروه مدیریت
گروه مدیریت
SpawN

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: رد: Advocacy To Mettal   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالجمعة فبراير 22, 2008 1:02 pm

اهان پس شما ببخش دوسته من

به هر حال اين مستمسكي شد تا من قسمته سوم اين مطلب رو از همون منبع قبلي بزارم Big Grin

این روزها چه بخواهیم .چه نخواهیم سبک متال در میان جوانان علاقمندان بسیاری پیدا کرده ولی باید توجه داشت که این علاقه صرفا به لحاظ سوری ماجرا نباشد موسیقی متاال علیرقم ظاهر خشن و فریبنده خود در صدد است تا مفاهیمی قابل توجه برای نسل خویش داشته باشد.
موسیقی متال از ریشه های اعتراض امیز موسیقی راک که خود برخاسته از جامعه معتزض سیاهپوستان است میباشد متال شیوه خشونت امیز موسیقی راک در دهه های اخیر است اگرچه قدمتی طولانی دارد اما توانسته سبک سیاق خود را از راک معترض جدا کند هرچند همان شیوه قد علم کردن علیه بی عدالتی فقر اجتماعی فساد سیاسی وابراز ناراحتی از فراموش شدن مذهب در میان غرب وازده رادر پیش گرفته است.این موسیقی توانسته چنان تاثیری بر مخاطبین خود بگذارد که انها را علیه بسیاری مسایل مغایر دین اصول اجتماعی بشوراند اگرچه ظاهری خشن مقابل بینندگان خود به نمایش گذاشته اما شاید تنها راه جلب توجه مخاطبین غربی برای گوش سپردن نه به نصایح بلکه واقعیات فراموش شده همین باشد.چون چنین مخاطبی در چنین جامه مصرف زده به دنبال اشکال جدید از هر چیزی حتی موسیقی .در اینجا صحبت از گروههای به انحراف رفته موسیقی متال مد نظر نیست که هر مجموعه ای حتما افرادی خارج شده از خط نیز دارد.صحبت ما درباره موسیقی متالی است که میخاهد با استفاده از قدرت اثرگذاری خود مخاطب را به اهداف جامعه ارمانی ومتدین نزدیک کند.شاهد این مدعا اثار بسیاری است که در این خصوص منتشر گردیده حتما فراموش نکرده اید که مگادث روزگاری ترانه ای با نام جمعه سیاه را برای حادثه تاسف بار 17 شهریور میدان پاله تهران به یادگار گذاشته و یا بارها ترانه هایی برای فلسطین در کنسرتهای خود اجرا کرده است.
سیاستهای جنگطلبانه قدرت های بزرگ اعم از امریکا و انگلیس بارها دست مایه کارهای گروه های متال بوده تا جایی که امروزه همین قدرتها از پا گرفتن و محبوب شدن گروههای مذهبی متال احساس ترس میکنند و به شدت انها را میکوبند.در این مدت که که متال بازها در علیه اقدامات ضد بشری دولتهای بزرگ در کشورهای ضعیف فریاد اعتراض خود را با ابراز موسیقی خود بلند کردهاند این وحشت شدت بیشتری یافته است .تحریم اهنگ یگانه گروه متالیکا که رازو نیازی عاشقانه و عارفانه با خداست و بسیاری اعمال نظرهای دوگماتیک علیه گروههای مشابه از همین جا نشئت میگیرد <سیستم اف ادوان>استکبار جهانی را میکوبد و بر ریشه های ارمنی خود که زخم بسیاری از امریکا به یادگار دارند پافشاری میکند. <رمستین>همچنان واقعه دردناک هموطنان خود را در المان به دست امریکا ییها از یاد نبرده <لینکین پارک>انسان جامعه بی هویت غرب را در ترانهایش مورد بازخواست قرار میدهد
شاید موسیقی متال در نگاه اول تنها دادو فریادی گوش خراش به نظر بیاید اما در واقع چه کسی میتواند خواسته های بحق خود را در میان اصوات نامتوازن ناحق با زمزمهای دلنشین وارام بیان کند
کافی است پوشش گروههای متال را تجسم کنیدتا دریابید در چه دنیای تیره و تاری زندگی میکنند.لباسهای تنگ و تیره انها در تضاد با صدای فریادشان حاکی از خروش براوردن در عرصه تنگ جامعهای است که انها را سایه های موهوم میداند.گروههای متال کمتر و به ندرت تن به بهره گیری از ابزارهای جلب توجه کننده همچون زنان و یا کلیپهای باب شده اروتیک که این روزها فراوان از شبکه ماهواره ای پخش میشود داده است .بر خلاف عقیده عموم انها عقایدی به شدت مذهبی دارند و حتی بر این عقاید خود پافشاری میکنند.مواد مخدر جایی در انها ندارد کما اینکه باررها اتفاق افتاده عضوی از اعضای گروهی از خطوط قرمز عبور کرده و گروه بدون توجه به توانایی های بالای فردی وی را از جمع خود بیرون رانده و یا بسیار پیش امده که گروهی از مسیر اصلی منحرف شده اما عمر کوتاهی داشته اند
Deep Dark
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Deep Dark

تعداد پستها : 277
Registration date : 2007-12-21

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: Re   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالسبت فبراير 23, 2008 3:40 pm

سلام SpawN عزيز
شما در مورد اين متن تحقيق كرده ايد , كه ايا اين متن صحت دارد يا نه؟!
خوب
خدمت شما عرض كنم كه اين متن به هيچ عنوان صحت ندارد.
اگر جوياي دليل بوديد , كافيه فقط بپرسيد.
ممنون ميشم اگر قبل از ايجاد تاپيك از صحت متن مطمعن شيد و مطالب را از سايت هاي معتبر بگيريد.
http://360.yahoo.com/my_profile-GtLFLHY1fqOWUNE_OtDcid_J1K8Nsw--
SpawN
گروه مدیریت
گروه مدیریت
SpawN

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: رد: Advocacy To Mettal   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالإثنين فبراير 25, 2008 4:13 pm

والا امين جان نميدونم شما به كجاي اين متن ايراد گرفتي

ميشه بپرسم كجاش غلطه؟
اصلا اين متن درباره ي خوده سبك متاله و از سبك متال تعريف و تمجيد (منطقي) كرده حالا ديگه من نميدونم كجاش غلطه
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

تعداد پستها : 284
Registration date : 2007-12-19

Advocacy To Mettal Empty
پستعنوان: رد: Advocacy To Mettal   Advocacy To Mettal Icon_minitimeالإثنين فبراير 25, 2008 5:38 pm

دوستان عزیز لطف کنید بحث ایجاد شده رو منحرف نکنید.
مبحثی که ایجاد شد،همونطور که SpawN خودش توضیحاتشو داد،از منبعی گرفته شده
من با شخصی که این متن رو نوشته،آشنایی کامل دارم،و می دونم که قصد بی احترامی به سبک،گروه،شخص و ... رو نداشته.
و قصد نشان دادن نگرشی از موسیقی پر محتوای متال بوده.
این نظر شخصی نویسنده بود،و باید بهش احترام گذاشت
کم لطفی نکنیم،متن زیبایی بود،با اینکه خود من هم مثل امین با بعضی جاهاش مشکل داشتم،میگم که متن زیبایی بود.
پس هم تشکر میکنم از شهریار عزیز تشکر میکنم،بخاطر نوشتن این متن زیبا
هم از حبیب عزیز(SpawN) تشکر میکنم که این متن زیبا رو در اختیار ما قرار داد
و از امین(Deep Dark) دوست بسیار خوبم تشکر میکنم که با دقت هر چه بیشتر مطالب سایت رو مطالعه میکنه،تا مشکلی در متنی وجود نداشته باشه،و به کسی بی احترامی نشده باشه.
درود به همتون.
ممنونم.
https://persian.forum.st

Advocacy To Mettal
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1