هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ورودجستجوثبت نامأحدث الصورالرئيسية

شماره 2 (ارديبهشت 1387)

نويسندهپيام
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

تعداد پستها : 339
Registration date : 2007-12-29

شماره 2 (ارديبهشت 1387) Empty
پستعنوان: شماره 2 (ارديبهشت 1387)   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 7:43 pm

شماره 2 (ارديبهشت 1387) Sarasi17

اين مطلب آخرين بار توسط Un4GivEn در الإثنين مايو 05, 2008 4:34 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** قصه هاي ته آسياب ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 7:49 pm

*** قصه های ته آسیاب ***

...سالیان میگذشت، و "ته آسیاب" وضع و اوضاع نسبتا خوبی داشت. اما "امیر صغیر" همواره بدنبال کسب منابع درآمدزا بود تا بتواند منابع ارزی بیشتری را در خزانه ذخیره کند (که البته خود او حسابدار و کلیددار خزانه بود و باقی امر، واضح...).

راههای زیادی را در پیش گرفت از قبیل هر چه بیشتر کردن انواع صادرات به روستاهای مجاور. صادرات محصولات کشاورزی از قبیل انواع حبوبات، میوه، پسته، و هر چیزی که بتوان آن را خورد! محصولاتی که اغلب خود "ته آسیابیها" –به خاطر نرخ بالای آنها- قادر به تهیه و مصرف آن نبودند. کار صادرات به صنایع دستی و حتی آب و خاک "ته آسیاب" هم کشیده شده بود –که البته مایه افتخار بود- اما این سرمایه ها هرگز کمک قابل توجه ایی به پیشرفت "ته آسیاب" نمیکرد چرا که همه در خزانه تنها شخص کلیددار "امیر صغیر" ذخیره میشد.

روزی "امیر صغیر" به مشاورانش گفت: "من پشتیبان کسی میشوم که باز هم راه دیگری برای درآمدزایی بیشتر ارائه کند". "هژیر" یکی از مشاوران ارشد دربار فکری بدین شرح به ذهنش خطور کرد که: "اگر ما بتوانیم همانطور که به روستاهای مجاور صادرات میکنیم به روستای خودمان هم صادرات کنیم باز هم پول زایی خواهد شد!!! اما چگونه؟!". "امیر صغیر" از این شیوه خوشش آمد پس دستور داد که "کاه و یونجه" حیوانات گرانتر شود. «تورم = صادرات داخلی» و این ایده به عمل رسید.

اما در همان وحله اول مردم معترض شدند و هیچ کس نمیتوانست چندین برابر شدن قیمت "کاه و یونجه" را تحمل کند که این بار "ابو علی مینا" فکری به ذهنش خطور کرد و با یک جمله زیرکانه موضوع را به "امیر صغیر" فهماند، او گفت: " ای امیر، ضرب المثلی داریم که میگوید: {به مرگ بگیر تا به تب راضی شوند}". چشمان "امیر صغیر" برقی زد و گفت: "ای مردم مصرف کاه و یونجه زیاد شده و ما کاه و یونجه را به قیمت زیاد میخریم. پس از این به بعد کاه و یونجه را «سهمیه بندی» میکنیم". سر و صدای زیادی شد اما در آخر مردم هم پذیرفتند که "کاه و یونجه" را از طریق کارتهای هوشمند و «سهمیه بندی» شده و به میزان محدود تهیه کنند.

رفت و آمدها سخت شده بود، حیوانات توان راه رفتن نداشتند، "کاه و یونجه" در بازارهای سیاه به قیمت زیاد خرید و فروش میشد و همان مردمی که حاضر نبودند "کاه و یونجه" گران بخرند حالا به ناچار به چند برابر قیمت مجبور به خرید غیر قانونی آن بودند.

تا اینکه بالاخره "کاه و یونجه" به طور موقت از طرح محدودیت خارج شد و مردم با کمال رضایت و اشتیاق (!) حاضر به خرید آن شدند تا خزانه باز هم بزرگتر شود.

...ادامه دارد.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** از ماست که بر ماست ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 7:54 pm

*** از ماست که بر ماست ***

تو همین تعطیلات عید بود که با دوستام رفتیم شمال. جاتون خالی خوش گذشت. لب دریا... ساحل... هوای پاک و خوب و خلاصه طبیعت و جمع دوستان.

هوا گرم بود و آب خنک. زدیم به آب. حسابی یخ کردیم و یه آب بازی جانانه. اما فقط بخاطر شوق و اشتیاق اولیه بود که زدیم به آب. وقتی اومدیم بیرون به خودم گفتم: من دیگه غلط کنم که به آب بزنم! نه من نه بقیه دیگه به آب نزدیم. چون آب واقعا کثیف بود. از آب کثیفتر ساحل بود! ساحل پر از آشغال! مردم دسته دسته میومدنو میرفتن. اما...

وقتی ما پیش هم میشینیم و صحبت میکنیم مدام به هم میگیم: ما ایرانی هستیم. تمدن 10.000 ساله داریم. ما الیم، ما بلیم. آقا من لیسانس دارم. آقا من دکترا. آقا من هنرمندم. آقا من فرهنگیم. فقط کلاس... فقط لفظ...! اما به راحتی ساحل به او قشنگی رو کثیف میکنیم و دریا رو به گند میکشیم. خیابونها، جنگلها، تمامه طبیعت رو کثیف میکنیم. تازه آخرش میگیم: ای بابا ایرانم شد جا؟! رفتیم فلان کشور انقدر تمیز بود آدم حال میکرد! و ...

از شما میپرسم، براستی مقصر کیست؟
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 7:55 pm

*** جرايد ***

* آمریکا: بمب ایرانی کشف کردیم!

آمریکا بار دیگر مدعی شد در عراق بمب‏های ساخت ایران پیدا کرده است.
به گزارش آسوشيتدپرس از بغداد، ارتش آمريكا اعلام كرد در ساختماني آپارتماني در جنوب بغداد، تعدادي بمب كنارجاده اي ساخت ايران كشف شده است.
سرهنگ كاراشيلو، فرمانده تيپ سه لشكر 101 هوابرد آمریکا گفت راكتها احتمالا در جريان افزایش تعداد نيروهاي آمريكایی در سال گذشته از ايران به عراق آورده شده اند!
پیش از این و در مواقع بحرانی عراق نیز ارتش آمریکا ادعا کرده بود در عراق بمب ایرانی پیدا کرده است.

اين مطلب آخرين بار توسط Un4GivEn در الجمعة أبريل 18, 2008 8:13 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 8:11 pm

* رقم قرارداد ورزشکاران در سال 86

- به پیشنهاد مدیر محترم سایت (Sorena) این مطلب به بخش ورزش انتقال یافت.
لینک مطلب: https://persian.forum.st/forum-f15/topic-t329.htm#881

سردبیر

اين مطلب آخرين بار توسط Un4GivEn در الثلاثاء أبريل 22, 2008 6:47 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 8:24 pm

* واكنش جهاني به پخش فيلم ضد قرآني هلندي؛

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: گفت و گوي اديان و تمدنها
در واكنش به پخش فيلم ضد قرآني كارگردان هلندي، گريت ويلدرز، كشورهاي مختلف جهان اعم از مسلمانان و غير مسلمانان نسبت به اين اقدام توهين‌آميز، اعتراضات خود را در قالب‌هاي مختلف به نمايش گذاشتند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس،‌ مسلمانان در كشورهاي جهان عرب از جمله سوريه روز جمعه در اعتراض به پخش فيلم «فتنه» تظاهرات كردند.
هم چنين ديگر كشورهاي مسلمان از جمله پاكستان، سودان، مصر، ايران، عربستان، مالزي، پاكستان و اندونزي در پايتخت‌هاي خود روز جمعه شاهد تظاهرات گسترده مردمي بودند.
به نقل از خبرگزاري رويتر، رييس‌جمهور سودان نيز اتحاديه‌ي عرب را به اقدام جدي در قبال توهين‌هاي اخير عليه پيامبر اسلام و كتاب مقدس مسلمانان فرا خواند.
در ادامه اين اقدامات سازمان علمي فرهنگي آموزشي آيسسكو در مكه نيز از كشورهاي مسلمان خواست تا اقدام هماهنگي را در قالب سازمان كنفرانس اسلامي عليه پخش اين فيلم انجام دهند تا امنيت و ثبات جهاني از بين نرود.
نخست‌وزير مالزي نيز در پيامي از كشورهاي مسلمان خواست تا در برابر افراط گري‌هاي ضد ديني كه منجر به سوء برداشت از اديان الهي مي‌شود تظاهرات كنند.
در پاكستان هم صدها هزار نفر با به آتش كشيدن عروسك‌هايي شبيه كارگردان اين فيلم خواستار جلوگيري از پخش اين فيلم شده‌اند.
در رم نيز رهبر كاتوليك‌هاي جهان اعلام كرد كه پژوهشگران مسلمان بايد در دفاع از اين حركت‌هاي توهين‌آميز اقدامات جديدي انجام دهند.
با اقدامات اخير گفته مي‌شود اقتصاد هلند ممكن است دچار چالش‌هايي شود و اين مساله به تحريم و قطع روابط اقتصادي ميان اين كشور با دولتهاي مسلمان منجر شود. از جمله فيليپپين و مالزي اعلام كردند اگر اين توهين ها ادامه يابد ‌٣/١ ميليارد مسلمان جهان با يكديگر متحد مي‌شوند و اولين ضربه خود را به شكل اقتصادي به اين كشور وارد مي‌كنند.
هم‌چنين به نقل از خبرگزاري رويتر، دولت هلند اعلام كرده است كه هيچ گونه تعهدي نسبت به پخش اين فيلم ندارد و تصاوير توهين‌آميز نسبت به پيامبر اسلام را نيز محكوم مي‌كند.
اتحاديه اروپا نيز در نشستي با حضور وزراي امور خارجه خود در اسلووني اعلام كرد كه اين فيلم ‌١٥ دقيقه‌اي توهين مسلم به اسلام است.
‌٢٧ كشور عضو اتحاديه اروپا از همه دولت‌هاي خود خواستند تا احساسات مردم مسلمان را كنترل كنند و در نشست دو روزه‌ي خود در اسلووني خواستار جلوگيري از پخش اين فيلم كه توهين مستقيم نسبت به اسلام و قرآن است، شدند.
اين وزراي امور خارجه اعلام كردند: اسلام و قرآن در خطر است و اين به معني در خطر افتادن آزادي است.
كشورهاي عرب نيز در نشستي با حضور نمايندگان خود اعلام كردند: پخش فيلم ضد قرآني ويلدرز در روز پنجشنبه نيازمند يك اقدام حقوقي بين‌المللي براي جلوگيري از تجاوز به اديان است و بايد جلو اين اقدامات را به صورت حقوقي و جهاني گرفت.
برخي گروه‌هاي يهودي نيز اعلام كردند: پخش اين فيلم نه تنها توهين به اسلام است بلكه زمينه‌ي توهين به اديان ديگر را ايجاد مي‌كند و حمايت خود را از چهره‌ي سياسي هلندي گريت ويلدرز لغو كردند.
اين گروه‌ها كه در هلند مركزيت دارند اعلام كردند: اين اقدامات هولوكاست ديگري را ايجاد مي‌كند و اين توهين‌ها از خشونتي كه ويلدرز به زعم خود تصوير كرده است وحشتناك‌تر است و هيچ يك از اين خشونت‌ها آموزه‌هاي يك دين الهي مثل اسلام مسيحيت و يهوديت نمي‌تواند باشد.
ايران نيز از جمله كشورهاي اعتراض كننده به پخش اين فيلم هلندي بوده است.
مردم پاكستان نيز با حضور در خيابان‌ها در مقابل سفارت هلند در اين كشور تظاهرات و اعلام كردند تا زماني كه اقدام جدي نسبت به اين كارگردان نشود اين اعتراضات ادامه خواهد يافت.
استراليا نيز به جمع معترضين عليه ويلدرز پيوست و اين اقدام را سوء استفاده از آزادي بيان خواند.
به نقل از خبرگزاري شينهوا، بان كي مون ـ دبيركل سازمان ملل ـ هم در بيانيه‌اي اظهار كرد: من شديدا نمايش فيلم ضد اسلامي و آزار دهنده گيرت وايلدرز را محكوم مي‌كنم. هيچ توجيهي براي برانگيختن خشونت وجود ندارد. حق آزادي بيان به هيچ عنوان در اين شرايط در خطر نيست.
بان كي مون خاطرنشان كرد: از دولت هلند مي‌خواهم تا پخش اين فيلم را متوقف كند و خواستار خويشتن‌داري و آرامش كساني هستم كه توسط اين فيلم آزرده شده‌اند. آزادي هميشه بايد با مسووليت اجتماعي همراه باشد.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 8:27 pm

* عاقبت يك شوخی فريبكارانه اینترنتی!

شوخی فريبكارانه اینترنتی (Hoax) در ایالت اورگان آمریکا موجب شد مردم به خانه یک مرد هجوم برده و اموال او را به غارت ببرند.
شبکه‌های تلویزیونی فاكس و اسکای نیوز در اين باره گفتند این اتفاق زمانی روی داد که شخصی ناشناس، دو تبلیغ در يك سایت اینترنتی (Craigslist) منتشر کرد، مبنی بر اینکه یک شهروند امریکایی به نام رابرت سالزبری (Robert Salisbury) از خانه و شهر خود نقل مکان کرده و تمامی اثاثیه خانه‌اش را به طور رایگان در اختیار مردم قرار داده است.
مرد مزبور عصر همان روز كه از محل کار به خانه‌اش بازگشت دید عده زیادی در محوطه و درون خانه وی جمع شده‌اند و اثاثیه وی را بار وانت های خود کرده‌اند و دارند محل را ترك مي‌كنند. او با اعتراض جلو آنها را گرفت، ولي با تعجب مردم مواجه شد آنها خبر تبلیغ در سایت اینترنتیرا به او دادند.
اگرچه بیشتر وسایل این مرد به او بازگردانده شد، ولی هنوز تعدادی از آن پیدا نشده است.
سخنگوی پلیس اورگان که در این زمینه تحقیقات خود را آغاز کرده، گفت: هنوز مشخص نشده چه کسی تبلیغ را در اینترنت منتشر کرده است.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 8:34 pm

شماره 2 (ارديبهشت 1387) 2d_110

* 86، سال خداحافظي با رسانه‌هاي منتقد

در اين سال، مجموعا 27 نشريه، توقيف يا لغو امتياز شدند.خبرگزاري «ايلنا» ابتدا «فيلتر» و سپس توقيف شد، روزنامه‌هاي «هم‌ميهن» و «شرق» توقيف شدند، سايت خبري «بازتاب» ابتدا فيلتر و سپس توقيف شد و سرانجام با فشارهاي وارده، مديران عامل دو خبرگزاري «ايسنا» و «فارس» نيز تغيير كردند.

هرچند برخوردهاي قانوني و گاه فراقانوني تند يا ملايم با رسانه‌ها و مطبوعات در دوره‌هاي گوناگون تاريخ كشور وجود داشته، اما سال 86 را مي‌توان سال خداحافظي با رسانه‌هاي منتقد دولت دانست؛ سالي كه برخورد با رسانه‌ها دست‌كم شيوه‌اي متفاوت داشت و حتي برخي رسانه‌هاي مدافع دولت نيز آن را تجربه كردند.
به گزارش خبرنگار «تابناك»، در سال 86 خبرگزاري «ايلنا» ابتدا «فيلتر» و سپس توقيف كامل شد، روزنامه‌هاي «هم‌ميهن» و «شرق» توقيف شدند، سايت خبري «بازتاب» ابتدا فيلتر و سپس توقيف شد و سرانجام با فشارهاي وارده، مديران عامل دو خبرگزاري «ايسنا» و «فارس» نيز تغيير كردند.
در اين سال، مجموعا 27 نشريه، توقيف يا لغو امتياز شدند و با اين حساب در دولت احمدي‌نژاد تاكنون 67 نشريه توقيف شده‌اند.
بنا بر اين گزارش، سايت خبري «بازتاب» كه به گفته مسئولان آن، پربيننده‌ترين سايت خبري فارسي به شمار مي‌رفت، پس از آن‌كه ديوان عدالت اداري، حكم فيلترينگ آن را ابطال نمود و در آخرين روز سال 85 رفع فيلتر شد، يك هفته بعد، بار ديگر مشمول فيلترينگ شد. از آنجا كه حكم قضائي عليه سايت «بازتاب» صادر نشده بود، اين سايت پس از فيلترينگ نيز شش ماه به كار خود ادامه داد، اما بنا بر ادعاي مسئولان آن، اين رسانه فيلترشده هم تحمل نشد و با فشار دولت، دادستاني اقدام به پلمپ و توقيف اين سايت كرد.
فيلترينگ و توقيف خبرگزاري «ايلنا» هم از پديده‌هاي نوظهور در سال 86 بود كه با شكايات متعدد، به ويژه از سوي دستگاه‌هاي دولتي و حكم دستگاه قضائي و به رغم تغيير مدير اين خبرگزاري، رخ داد.
همچنين روزنامه «هم‌ميهن» كه با حكم دستگاه قضائي در اواخر سال 85، رفع توقيف شده بود، تنها پس از انتشار حدود 50 شماره، مشمول توقيف شد. حتي عوامل ميانه‌روتر روزنامه سابق «شرق» كه با رفع توقيف اين روزنامه، بار ديگر در آن مشغول به كار شده بودند، در مرداد 86 با توقيف مجدد روبه‌رو شدند. هرچند اين توقيف پس از انتشار مصاحبه با يك شاعر بدنام و با اين بهانه انجام شد، اما انتشار كامل ديدگاه‌ها و افكار مبتذل فرد مذكور در يك خبرگزاري نزديك به دولت و مصون بودن از هر نوع برخورد، اين فرضيه را تقويت كرد كه علت اصلي برخورد با شرق، موارد ديگري بوده است.
در سال 86 البته دولت در اقدامي ابتكاري، در حاشيه نمايشگاه مطبوعات، از رسانه‌هاي منتقد خود تقدير كرد و با اهداي جوايز به حسين شريعتمداري و كاظم انبارلويي، مدير «كيهان» و سردبير «رسالت»، اوج انتقادپذيري خود را مشخص نمود. جالب آن‌كه در همان روزها ولي‌زاده، صاحب وبلاگ «ايستگاه» كه ضمن طرح ادعاهايي درباره سگ‌هاي محافظ رئيس‌جمهور، از بازرسي نمايشگاه مطبوعات به وسيله آنها انتقاد كرده بود، روانه زندان شد و از همانجا يادداشتي در دفاع از اين سگ‌ها براي حفاظت از رئيس‌جمهور نوشت، او اندكي بعد آزاد شد.
پديده ديگر سال 86، تغيير مديران عامل خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) و خبرگزاري فارس بود. «ايسنا» پيش از اين هم يك بار با تغيير مديرعامل روبه‌رو شده بود اما گويا اين تغيير، نظر مقامات دولتي را تأمين نكرده بود و اندك مصاحبه‌هايي كه داراي نقدهاي ملايمي به عملكرد دولت بود، در خبرگزاري كه با بودجه دولت روزگار مي‌گذراند، قابل قبول نبود. به اين ترتيب حسن‌زاده رفت تا شايد رحيميان، از مسئولان بخش فرهنگي جهاد دانشگاهي، اين «نقيصه» را برطرف كند.
جالب آن‌كه اين تغيير مدير، شامل حال «خبرگزاري فارس» كه علاوه بر حضور در طيف اصولگرا، از حاميان سرسخت دولت به شمار مي‌رفت، نيز شد و فضايلي كه پنج سال زحمت كشيده بود تا اين خبرگزاري را به يك رسانه حرفه‌اي تبديل كند، ناگهان كنار گذاشته شد تا كار به حميدرضا مقدم سپرده شود و او نيز البته در اين چند ماه، تفاوت رويكرد خود را نشان داد تا خبرگزاري فارس را به رسانه‌اي كاملا در خدمت دولت نهم تبديل كند.
در آخرين روزهاي سال 86، علاوه بر صدور حكم توقيف يا لغو امتياز 9 نشريه، چندين سايت اينترنتي نيز با حكم قضائي يا توسط كميته ساماندهي دولت، فيلتر شدند.
سايت «نوسازي» البته با تهمت به نوه امام، بسياري را آزرده‌خاطر كرده بود، اما سايت «عدالتخانه» با شكايت حسين موسويان، متهم به جاسوسي هسته‌اي، فيلتر شد و او كه مدام مورد حمله مقامات دولتي بود، كوشيد تمام اين مسائل را با شكايت از تعدادي جوان دانشجوي جنبش عدالتخواه، پاسخ گويد و البته جايگاه خود را هم نشان داد.
در عين حال، سايت‌هاي اصولگراي «شيعه‌نيوز» و «البرزنيوز» نيز ناگهان فيلتر شدند و هنوز دليل مشخصي براي اين اقدام، اعلام نشده است.
اكنون پرسش اينجاست كه رسانه‌ها در سال 87 چگونه روزگار خواهند گذراند، آيا در سال نوآوري و شكوفايي هم خودسانسوري انتقادات مانع نوآوري خواهد شد؟
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 8:45 pm

* اعلام تاریخ آخرالزمان و اقدام عجیب یک فرقه روسی!

در ميان افراد باقي مانده در غار چهار کودک زير دو سال ديده مي شوند.
هفت زن روس که به خاطر عقايد فرقه اي و از بيم آخرالزمان و پايان کار دنيا، ماهها خود را در درون غاري در دل زمين مخفي کرده بودند با کمک مسئولان از غار بيرون آورده شدند.
به گزارش «جهان»، آسوشيتدپرس از مسکو گزارش داد، مسئولان روسي براي بيرون آوردن اين افراد از مخفيگاه شان مجبور شدند "کوزنتسف" رئيس اين فرقه را که ادعاي پيامبري مي کند از بيمارستان رواني بيرون بياورند و به محل غار منتقل کنند.
به گفته مسئولان روسي، هنوز بيش از بيست تن ديگر از اعضاي اين فرقه در غار هستند و پيش بيني مي شود اين افراد نيز امروز از غار بيرون بيايند.
در ميان افراد باقي مانده در غار چهار کودک زير دو سال ديده مي شوند.
سي و پنج تن از هواداران اين فرقه در ماه نوامبر از بيم آخرالزمان که به اعتقاد‌ آنها در ماه مه رخ خواهد داد، اين غار را نزديکي يک روستا حفر کردند.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 8:55 pm

* مهم‌ترین اتفاق زندگی هنرمندان در سال 86 ( اخبار سینمای ایران )

از هنرمندان سینما و موسیقی درباره مهم‌ترین اتفاقی که در سال 86 برایشان رخ داده بود پرسیدیم.
بعضی از هنرمندان به اتفاقات مهم زندگی شخصیشان اشاره کردند و بعضی دیگر به اتفاقات کاری.

گوهر خیراندیش: بازی در تئاتر «بانوی سالخورده» در کنار استادم حمید سمندریان که 30 سال پیش در دانشگاه همین نقش را برایش بازی کردم و حالا درست در سن و جایی که به نقش نزدیک بودم دوباره این نقش را بازی کردم.
نیکی کریمی: امسال در دو جشنواره کن و برلین داور بودم.
هانیه توسلی: همکاری با حسن فتحی.
عمار تفتی: کار کردن با حسن فتحی.
حمید عسگری: امسال آلبوم «کما»ی من پرفروش‌ترین آلبوم شد.
علی تفرشی: امسال سال هنری خوبی برای من بود و کنسرتهایی که با ارکستر سمفونیک داشتم بهترین اتفاق بود. 4 شب سمفونی «ایثار» به رهبری مجید انتظامی، اجرای سه قطعه همراه با پیانوی آندره آرزومانیان در تالار وحدت، کنسرتی به همراه ارکستر سمفونیک و مجید انتظامی در اصفهان و 9 شب اجرای کنسرت «این فصل را با من بخوان» به رهبری مجید انتظامی.
بهاره افشاری: فارغ التحصیلی دانشگاهی پس از 5 سال (خنده) و کار کردن در فیلم «تسویه حساب» به کارگردانی خانم تهمینه میلانی.
شراره رخام: تجربه سال 1386 برای یکبار و همیشه.
نیما نکیسا: شکستگی مچ پایم.
فریدون آسرایی: انتشار آلبومم پس از سه سال.
ژاله صادقیان: درست با شروع سال جدید آنهایی که خودشان صاحب نام هستند در مقام داوری قرار گرفتند و من را به عنوان مجری برتر انتخاب کردند که برایم اتفاق قشنگی بود.
نادر سلیمانی: سر دو فیلم هستم که نمی‌دانم چه کنم!
شهرزاد عبدالمجید: به ایران برگشتم.
شهرام عیوضی: آلبومم را آماده ارائه به بازار دارم را جمع آوری کردم و همچنین بعد از 10 سال با فیلم «عطش» طعم بازیگری را چشیدم.
فرمان فتحعلیان: اینقدر گرفتاری زیاد بوده که مورد خاصی به نظرم نمی‌آید.
رضا صادقی: افتتاح بلک شاپ رستورانم و ازدواج خیلی از دوستانم اتفاق‌های سال 86 بود و به جز آن اتفاق خاص دیگری پیش نیامد.
خاطره اسدی: بالاخره لیسانس بازیگری نمایشم را بعد از 5 سال گرفتم.
فرشید شفیعی: بازی در «ماه قرمز» سعید ابراهیمی‌فر.
ستاره اسکندری: بعد از سالها توانستم با گروه تئاتر «زیتون» کار دیگری را شروع کنم به نام «تار اول» که در مورد پارچه است. این اتفاق فصل جدیدی در زندگی من است چون تا به حال بازی می‌کردم حالا بافت پارچه می‌کنم.
امیر تاجیک: من امسال خودم را پیدا کردم! سال خودشناسی من بود و توانستم در تنهایی‌هایم خودم را پیدا کنم. من تا به حال فکر می‌کردم که عاشق هستم ولی امسال عشق واقعی را که زمینی هم نبود پیدا کردم.
لیلا برخورداری: قبولی در فوق‌لیسانس در رشته کارگردانی آنهم به دلیل معدل بالا بدون کنکور قبول شدم.
سروش صحت: اتفاقات عجیبی که از شنیدنش شاخ درآوردم فوت بابی فیشر بود که سالها کسی صحبتی از او نمی‌کرد و همین طور علی فنایی ورزشکار جوانی دوست‌داشتنی و سرحال که به او نمی‌آمد حالا حالاها فوت کند.
احسان خواجه امیری: حضور در سریال «میوه ممنوعه»… ارائه آلبوم «سلام آخر» و کنسرت موفق تالار وزارت کشور بهترین اتفاقاتی بود که در زندگیم رخ داده.
کاظم احمدزاده: اتفاق خاصی که در رأس هرم باشد برایم رخ نداده.
مهدی مقدم: آلبوم «سونامی» بعد از سه سال به بازار ارائه شد.
بهاره رهنما: بازی در فیلم «دایره زنگی».
رضا رویگری: بازی در «مختار» که یک پروژه 4 ساله است.
محراب پیمان‌خانی: به دنیا آمدن بچه دومم.
شقایق دهقان: مادر شدن.
طناز طباطبایی: بازی در سریال «میوه ممنوعه».
مازیار عصری: تقریباً اتفاق مهمی برایم نیفتاد به جز این که به دلیل کم‌کاری و تنبلی دوستانم آلبومم حاضر نشد.
آزاده آل‌ایوب: سفر به یادماندنی و از دل نرفتنی مکه.
سام درخشانی: پخش دو سریال همزمان با هم و عکس‌العمل‌های خوب مردم و یک پله پیشرفت.
ایرج نوذری: بعد از سالها علاقه شخصی و درونی به رشته مورد علاقه‌ام کنگ‌فو پرداختم و یک سبک رزمی سینمایی و نمایشی به همراه مدیربرنامه‌هایم آنیوس دانه‌کار را پایه‌گذاری کردیم که به ثبت رسید.
بهنوش بختیاری: بهترین اتفاق مردم مهربانی بودند که لطفشان از سابق بیشتر شده و من مدیون انرژی مثبت آنها در حین پخش سریال «چارخونه» بودم و اتفاق بدی که برایم رخ داد بیماری مادرم که به بیمارستان کشید شد و این سبب بهم ریختگی روحی و جسمی من شد.
محسن طنابنده: گرفتن سیمرغ.
بهروز صفاریان: فوت عمویم.
امیر جعفری: به دنیا آمدن پسرم به نام «آیین».
کاوه سماک باشی: بستن قرارداد با پروژه آتش نشان افخمی به نام «عملیات 125» و دعوت از سوی بهرام بیضایی برای بازی در «لبه‌ پرتگاه».
خاطره حاتمی: کسی را که 24-25 سال ندیده بودم برای اولین بار در سال 86 دیدم.
نگار فروزنده: کار با آقای حاتمی‌کیا در فیلم «دعوت» و بازی در فیلم «دایره زنگی». خیلی این دو پروژه را دوست داشتم.
سپند امیرسلیمانی: اکران «اخراجی‌ها» و دیده نشدن من.
آنا نعمتی: موفقیت فیلم پارک‌وی.
سحر ولدبیگی: مهم‌ترین اتفاق فقط مختص سال 86 نیست اتفاقی که هر سال با زیبایی هر چه تمام‌تر اتفاق می‌افتد آنهم تغییر فصل‌هاست. اگر جزئی‌تر بگویم آمدن شب و روز، طلوع و غروب خورشید هر چند سال یکبار کسوف و خسوف… بس است یا باز هم بگویم؟!
لیلا زارع: یه اتفاق شخصی که خیلی سختی کشیدم و درس‌های بزرگی از آن گرفتم.
روناک یونسی: سه اتفاق مهم در سال 86 برایم رخ داد. اول رفتن به مکه بود. دوم فوت پدربزرگم که برایم قهرمان بود و سوم فیلمنامه «زینب» که ارتباط خوبی با آن برقرار کردم.
بهنوش طباطبایی: یک دوست خوب را از دست دادم.
نیما شاهرخ‌شاهی: موفقیت اکران پارک وی. این فیلم سوپر استار نداشت اما فروش خوبی داشت.
شهره سلطانی: امسال تئاتر کار نکردم. هر سال من یک تئاتر کار می‌کردم.
سحر زکریا: اتفاق خاصی برایم نیفتاد که خیلی مهم باشد.
السا فیروزآذر: رفتن مجدد به دانشگاه از کاردانی به کارشناسی.
رضا یزدانی: اتفاق‌ها همه معمولی بودند. آلبوم جدیدم به مراحل آخری خود رسیده است.
مریم کاویانی: خرید خانه بعد از 5-6 سال سعی و تلاش.
فرزاد مؤتمن: ساخت فیلم «صداها».
حسین رفیعی: تولد دخترم نارگل.
ملیکا زارعی: اتفاق زیاد بوده نمی‌دانم کدام را بازگو کنم.
ماه‌ چهره‌خلیلی: یک سال تجربیات من بیشتر شده و چند کار به کارنامه‌ام اضافه شده. وقتی با ذهنیت مثبت پیش بروی و برنامه‌ریزی درستی داشته باشی پیشرفت کاری نیز خواهی داشت. امسال با رزومه کاری خوبی شروع کردم.
فرزاد فرزین: یکی دو کنسرت در ایران و خارج از ایران داشتم و فیلم «پسران آجری» با بازی من اکران شد.
ویشکا آسایش: یک نقش در «مختارنامه» دارم که از لحاظ کاری برایم خیلی مهم است.
دکتر محمد صادقی: مردم به من خیلی اظهار لطف می‌کنند. سال خوبی بود طی این سال با کارهایم بیشتر مورد لطف قرار گرفتم خصوصاً در این چند ماه اخیر.
آرش سبحانی: سال خوبی نبود و اتفاق خاصی نیفتاد.
شهره قمر: اکران فیلم «انعکاس» در جشنواره فیلم فجر.

منبع : هنوز

اين مطلب آخرين بار توسط Un4GivEn در الجمعة أبريل 18, 2008 8:59 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** جرايد ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 8:57 pm

* شگفت آورترین رویدادهای جهان ( مطالب جالب و خواندنی )

با پایان سال 2007 و آغاز 2008 میلادی شگفت آورترین رویدادهای جهان نیز اعلام شد.
بوی تعفن شدید آپارتمانی واقع در شهر کایزرسلاوترن آلمان نیروهای پلیس را برآن داشت تابا یقینی تام آمبولانسی را جهت نقل جنازه محتمل در آپارتمان خبر کنند اما با ورود به آپارتمان بوی تعفن پاهای مردی که در آپارتمان زندگی می کرد، نیروهای پلیس را شگفت زده کرد.

يک شهروند زیمبابوه ای جهت رسیدن به امتحان راهنمایی و رانندگی به دزیدن یک اتوبوس عمومی اقدام کرد.

یک شهروند چینی نیز برای حفظ سلامتی خود و به ویژه دستگاه گوارش،خوردن موش های زنده و مارمولک جنگلی به علاوه قورباغه های جوان را انتخاب کرد.
این شهروند 66 ساله چینی مصرف حیوانات فوق به مدت 40 سال را از دلایل عدم نیاز وی به پزشک عنوان کرد.

مارک مک وان هنرمند انگلیسی نیز در اعتراض به برخورد نامناسب با سگها یک وعده ناهار خود را به خوردن گوشت مرده یک سگ اختصاص داد.

یک شهروند آلمانی نیز مادر مرده خود را به مدت دوسال رو صندلی ترک کرد.

ملکه زیبایی بولیوی نیزتوانست با استفاده از موی مصنوعی تاج زیایی این کشور را برای دقایقی کسب کند اما پس از آگاهی مسوولان از این امر ازمسابقه اخراج وتاج را پس داد.

سال 2007 سال خوبی نیز برای بانوی تایلندی که 25 سال پیش به دلیل اشتباه سوار شدن در اتوبوسی راه خودرا گم کرد نیز سال خوبی بود چراکه این بانو پس از این مدت دوباره توانست خانواده خود را پیدا کند.

یک مشتری دائمی قهوه خانه ای در تکزاس نیز ارثیه ای 50 هزار دلاری همراه با ماشین پویک مدل 2000 را برای ملینا سلازار یکی از کارگران این قهوه خانه بر جای گذارد.
سلازار که از اقدام مشتری دائمی 89 ساله قهوه خانه به شگفت آمده بود گفت: بنا به حدسم تنها دلیل این امر لبخند همیشگی من وهمچنین احترام به وی در هنگام حضور در قهوه خانه می تواند باشد.

سلازار چند روزقبل ازآغاز سال جدید وبه هنگام آگاهی از ارثیه مذکور دریافت که پیرمردر والتر سوردس یکی از سربازان جنگ جهانی بود.

دوچیز دردنیا صدا ندارد ننگ ثروتمند و مرگ فقیر؛ مرگ یک شهروند فقیر و گذشت 6 ساعت از این امر بر صندلی اتوبوس عمومی در کرواسی بدون آنکه کسی متوجه شود، نیز از شگفت آورترین رویدادهای 2007 و مصداقی برای این ضرب المثل بود.

لینک مطلب: http://iranjoon.mihanblog.com/Post-4015.ASPX
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: *** کاريکاتور ***   شماره 2 (ارديبهشت 1387) Icon_minitimeالجمعة أبريل 18, 2008 9:06 pm

*** کاریکاتور برگزیده این ماه ***

شماره 2 (ارديبهشت 1387) Arvin210

شماره 2 (ارديبهشت 1387)
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-