هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ورودجستجوثبت نامأحدث الصورالرئيسية

بحث و گفتگو در مورد موسيقي

+3
Deep Dark
Un4GivEn
Sorena
7 مشترك
رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية
نويسندهپيام
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

تعداد پستها : 284
Registration date : 2007-12-19

بحث و گفتگو در مورد موسيقي Empty
پستعنوان: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالأربعاء مارس 05, 2008 7:11 pm

درود به همتون

با ایجاد این تاپیک میخوام یک گفتگو بین طرفداران تمام سبکها باشه،تا همدیگرو بهتر بشناسیم و اطلاعاتمون رو در اختیار هم قرار بدیم.

قوانین این تاپیک:
بحث و گفتگو در این قسمت فقط و فقط در مورد موسیقی هست،پس به هیچ وجه این تاپیک رو از مسیر خودش خارج نکنید.
در اینجا باید به سبک های مختلف احترام گذاشته بشه،پس از بدگویی در مورد سبکهای دیگه جداَ خودداری کنید.

این تاپیک به درخواست چند تا از دوستان ایجاد شد،و در صورت رعایت نکردن قوانین،این تاپیک قفل،و حتی حذف خواهد شد.

ممنون از شما...
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
https://persian.forum.st
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

تعداد پستها : 339
Registration date : 2007-12-29

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالجمعة مارس 07, 2008 7:08 am

ممنون سورنا تاپیک خوبیه....

من یه پیشنهاد دارم مبنی بر اینکه بحث رو با دو تا سوال شروع کنیم:

1- تعریف شما از موسیقی چیه؟
2-چرا موزیک گوش میدید؟

...منتظرم.
Deep Dark
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Deep Dark

تعداد پستها : 277
Registration date : 2007-12-21

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالجمعة مارس 07, 2008 8:09 am

درود بر مهران عزيز ممنون از تاپيك زيبا و مهمت Winking
Un4GivEn حميدجان ممنون از اينكه شروع كردي ولي سنگين شروع كردي happy
خوب من براي شروع تبادل خيلي خلاصه جواب ميدم و بقيه ي گفته هامم در دونباله ي بحث ميگم.
1- تعریف شما از موسیقی چیه؟
اواي زندگي
2-چرا موزیک گوش میدید؟
غذاي روح<< جسمه ما براي حياط احتياج به تغذيه داره , كه ما غذا ميخوريم تا جسممان سالم و بتوانيم ازش استفاده كنيم , خوب جسممان ديگه مشكل نداره , حالا روحمون چي؟
به گفته ي بزرگان موسيقي , موسيقي غذاي روحه.
http://360.yahoo.com/my_profile-GtLFLHY1fqOWUNE_OtDcid_J1K8Nsw--
SpawN
گروه مدیریت
گروه مدیریت
SpawN

تعداد پستها : 114
Registration date : 2007-12-25

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت مارس 08, 2008 12:34 am

سلام ...

عجب مبحث خوبي....

راستش تعريف من از موسيقي همون تعريف اقا امين عزيز هستش

اما من موزيك گوش ميكنم چون نياز دارم كه تخليه بشم ..... نياز دارم كه پر بشم .... نياز دارم كه ارامش پيدا كنم ... و نياز دارم كه همدردي داشته باشم

بازم ممنون از اين تاپيك خوب
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالأحد مارس 09, 2008 4:20 am

دوستان پس چرا اینقدر مختصر و مفید جواب دادید؟!
باور کنید این یه بازپرسی نبود. ما تاپیک میدیم نه تلگراف!
من دوست داشتم به بحث دامنه بدید. دنبال یه جهت خوب میگردم. DeepDark امین جان، از تو بیشتر انتظار داشتم.
ازSorena و باقی دوستان هم میخوام که صرفا خواننده نباشن، خودشون هم شرکت کنن. ممنون.
اما خوب، جوابهاتون قشنگ بود.

1-واسه من موسیقی یه جورایی نیازه. مثل غذا، یا حتی هوا ! موسیقی میتونه نوای نای جان باشه تا جایی که نویز هم لذت بخش بشه، یا حتی فقط در حد یک پارازیت باشه! از نظر من موسیقی یک فرایند ماوراءالتبیعه اس. کما اینکه میشه اونو با مقیاسهای مختلف اندازه گرفت اما نتیجه که احساس باشه چی؟ قابل اندازه گیریه؟ کی میتونه بگه اولین صوت دلچسب کار کودوم آدم بوده کما اینکه حیوانات قبل از انسان آواز میخوندن. اگه ما نت ها رو نوشتیم یک زبان برای شناسایی اصوات بود همینو بس، اما اصوات در بدو پیدایش جو زمین و یا شاید قبل از اون هم بوده. به نظر من موسیقی رو انسان فقط کشف کرد و بعد از اون هم باز به بهش الهام شد.

2-شاید خیلی هم مبالغه نباشه اگه بگم موسیقی رو گوش میدم تا زنده باشم! زندگی بدون نجوا کردن و یا شنیدن نجوا و یا آوای دیگران رو تا کی میشه تحمل کرد؟ من همیشه احساس میکنم روح من و شاید همه انسانها هم از همین جنس باشه!
mohsen_sh
کاربر غیرفعال
کاربر غیرفعال
mohsen_sh

تعداد پستها : 12
Registration date : 2008-01-21

پستعنوان: ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.........   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالإثنين مارس 10, 2008 7:14 am

سلام
موسیقی بیان احساسات و هنرمند معلم بیان احساس .هرچه از دل بر اید بر دل نشیند به این دلیل ما موسیقی گوش میدیم.هرکی بنا به شخصیتش یه طیف اوایی رو انتخواب میکنه. 8->
http://www.royayekhiseman.blogfa.com
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالثلاثاء مارس 11, 2008 6:58 pm

درود
سوال بسیار جالبیه
ممنون...
اما حمید جان،اینکه من تا الان به این سوال جواب ندادم،دلیلش این بود که میخواستم اول نظر بقیه رو بدونم
تا ببینم به گفته های من نمیخندن!!!
من موسیقی گوش نمیکنم تا منو ارزا کنه یا خودمو تخلیه کنم یا ...
من موسیقی گوش میکنم چون عاشقشم
چون بهش نیاز دارم
من میتونم 2 روز غذا نخورم،ولی باور کنید نمیتونم حتی 1 روز از موسیقی به دور باشم.
موسیقی .............
تعریف موسیقی رو نمیگم
نظر شخصی خودمو میگم
من با موسیقی جون میگیرم،انرژی میگیرم،آرامش میگیرم(حتی با خشن ترین آهنگها)،
من با موسیقی زنده ام
خیلی وقتا هست که انقدر اعصابت خورده که ممکنه دست به هر کاری بزنی!
اما با گوش دادن 1 آهنگ،جوری آرامش میگیری که حتی به تصمیمی که گرفته بودی میخندی!!!
من با موسیقی(متال) زندگی رو درک کردم،
تونستم جلوی سختی ها و مشکلات زندگی ایستادگی کنم.
موسیقی بود که درد مردمی رو که من نمیدونستم رو بهم گفت،تا به خودم نبالم،به وضعیتم افتخار نکنم.
تمام چیزایی رو که میدونم،مدیون موسیقی،مخصوصاَ سبک متال هستم
همونطور که گفتم غاشقشم
drooling چقدر حرف زدم!
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالثلاثاء مارس 25, 2008 9:32 pm

امین جان گفتی حرفات رو خلاصه گفتی، خوب من خیلی مشتاقم که ادامش رو هم بدونم.
Heaven
عضو افتخاری
عضو افتخاری

تعداد پستها : 7
Registration date : 2007-12-20

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت أبريل 05, 2008 12:51 am

سلام من تا الان هیچ پستی نداشتم چون اطلاعات زیادی ندارم و کلا سرم تو لاک خودم و زیاد اهل اظهار نظر نیستم.
موسیقی برای من یعنی یه مرحم یعنی مرحمی بر روی زخمهام که از این دنیا کشیدم. یعنی روزهای گرفته ابری. یعنی شبهای پر از سکوت. یعنی سالها سکوت برای حرف زدن. یعنی تحمل کردن دوری. یعنی راهی برای رسیدن به خدا. یعنی ساعتها گریه و انتظار کشیدن برای وصال با خدا. یعنی آزاد شدن از بند دنیا. یعنی درودل. یعنی عشق. یعنی برادرم که از پیشم رفت یعنی هزاران آدم بی گناهی که به هزاران دلیل از بین میرن. یعنی یعنی یعنی و هزاران یعنی دیگه.
موسیفی توسط انساهای که معنی واقعی این دنیای کثیف رو درک کردن بوجود اومده.
فکر کنم بفهمید که به خاطر چی گوش میدم و دلیلی نمی بینم بیشتر از این توضیح بدم.
شاید خیال کنید که فقط این حرفهارو میزنم که خودی نشون داده باشم و هر کسی که این خیال رو کنه و به خواد به حرفهای من بخنده چه در این دنیای زشت و چه در جهان ابدی هیچ وقت نمی بخشمش.
واقعا به خاطر این بخش ازتون ممنونم.
من Heaven هستم فرای ابرها و سکوت نشانگر من است.
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت أبريل 05, 2008 1:19 am

درود
اول تشکر میکنم از شما دوستان
بخاطر حضورتون
و از دوستان دیگر هم دعوت میکنم که در این بحث حضور داشته باشن
تا این سوالات جواب داده بشه و دوستان زحمت سوالای بعدی رو بکشن.
ممنون...
...

Sorena
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالأربعاء أبريل 09, 2008 3:06 pm

جالبه که براتون بگم heaven یکی از صمیمی ترین دوستامه و آهنگسازه...

راستی، اگه شما بخواید تو زندگیتون فقط یک آهنگ بسازید، چه جور آهنگی میسازید؟
SpawN
گروه مدیریت
گروه مدیریت
SpawN

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالأربعاء أبريل 09, 2008 4:46 pm

Un4GivEn نوشته است:
جالبه که براتون بگم heaven یکی از صمیمی ترین دوستامه و آهنگسازه...

راستی، اگه شما بخواید تو زندگیتون فقط یک آهنگ بسازید، چه جور آهنگی میسازید؟

خب من يه اهنگ پاپ ميساختم !!!!!!!!

نميدونم شعرش چي ميشد ولي مطمئنم كه اصلا خوب نميشد Doh
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالأربعاء أبريل 09, 2008 10:10 pm

thinking
خوب من یه آهنگ متال میساختم.
سعی میکردم تو سبک کارای Nirvana باشه.
Deep Dark
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Deep Dark

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالخميس أبريل 10, 2008 11:35 am

اهنگ!
خوب من ساز نمیزنم Sad
ولی اگه بخام یه اهنگ خلق کنم از اواهای طبیعی و غیره طبیعی یک اهنگ خلق میکنم, شایدم کسی خوشش نیاد ولی مهم نیست چون من اهنگ رو برای خودم و سازگار با ذهنیات و دیدگاهم میسازم.
چه جوری؟ سئواله خوبیه Big Grin
خوب اواهای طبیعی منظورم :اواهائیه که در طبیعت یافت میشه , اوایه ابی که در حال ریختن از صخره ایه , اوایه زیبایه پرندگان, باد و... . و منظورم از اوای غیره طبیعی اواهائیه که از ساخته های بشر میشنویم.
به سبکه Feuneral Doom.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت أبريل 12, 2008 2:14 am

موسیقی... موسیقی... موسیقی...

چه کسی اهمیت میده که دیگران آهنگشو دوست دارن یا نه؟ چه کسی میتونه بگه که نظر دیگران برام مهم نیست؟
... یه آهنگی باشه که همه خوششون بیاد. میدونی منظورم از همه کیه؟ نه همه آدمای سطحی! اینطوری کار باید سطحی باشه. نه این خوب نیست. همه یعنی کائنات ( واسه من ) !
تصور کن آهنگی سمفونی بر پایه متال ( یه چیزی شبیه به سمفونی و متالیکا بخصوص آهنگNo Leaf Clover ) اما خیلی فراتر.

دوست دارم 3 پارت داشته باشه:

1- از سکوت و آرامش شروع بشه تا به غم برسه. اینقدر بره تا در اوج ظلمت گوشه نشین بشه و کم کم تبدیل به خرابه متروکی بشه.
2- درست اون لحضه که شنونده در نهایت غم فرو رفته و این حس رو پایان آهنگ و حتی دنیا میدونه موسیقی دست به زانو بگیره و بلند شه با خشمی آشکار و امیدی نهان رشد کنه تا جایی که شروع به جنگ کنه. اینقدر پیش بره تا هیچ علف هرزی جرات نکنه که رشد کنه!
3- بعد از طوفان با یه آرامش ناشی از غرور، با لطافت شیرین یک حس عالی درتو در توی روح و روان، فرود بیاد. طوری که وقتی تموم میشه شنوده یک لبخند شیرین و رضایت بخش رو روی صورتش –کاملا ناخود آگاه- ببینه.

دلم میخواد این سه پارت رو جوری با هم ادغام کنم که هیچ وقت هیچ کس نتونه مرز بین شو تشخیص بده. چون من نمیخوام که حس شنونده بشکنه. میخوام حسش تکامل پیدا کنه.
دلم نمیخواد که این آهنگ از اون آهنگا بشه که شنونده بارها و بارها بخواد اونو بشنوه. بلکه بر عکس دوست دارم جوری ارضا بشه که تا چند وقت دیگه اصلا سراغش نره. دلم میخواد این آهنگ فریاد بزنه که: ای خدا این مخلوق تو برخاست. مرا دریاب!
SpawN
گروه مدیریت
گروه مدیریت
SpawN

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت أبريل 12, 2008 2:56 am

Un4GivEn نوشته است:
موسیقی... موسیقی... موسیقی...

چه کسی اهمیت میده که دیگران آهنگشو دوست دارن یا نه؟ چه کسی میتونه بگه که نظر دیگران برام مهم نیست؟
... یه آهنگی باشه که همه خوششون بیاد. میدونی منظورم از همه کیه؟ نه همه آدمای سطحی! اینطوری کار باید سطحی باشه. نه این خوب نیست. همه یعنی کائنات ( واسه من ) !
تصور کن آهنگی سمفونی بر پایه متال ( یه چیزی شبیه به سمفونی و متالیکا بخصوص آهنگNo Leaf Clover ) اما خیلی فراتر.

دوست دارم 3 پارت داشته باشه:

1- از سکوت و آرامش شروع بشه تا به غم برسه. اینقدر بره تا در اوج ظلمت گوشه نشین بشه و کم کم تبدیل به خرابه متروکی بشه.
2- درست اون لحضه که شنونده در نهایت غم فرو رفته و این حس رو پایان آهنگ و حتی دنیا میدونه موسیقی دست به زانو بگیره و بلند شه با خشمی آشکار و امیدی نهان رشد کنه تا جایی که شروع به جنگ کنه. اینقدر پیش بره تا هیچ علف هرزی جرات نکنه که رشد کنه!
3- بعد از طوفان با یه آرامش ناشی از غرور، با لطافت شیرین یک حس عالی درتو در توی روح و روان، فرود بیاد. طوری که وقتی تموم میشه شنوده یک لبخند شیرین و رضایت بخش رو روی صورتش –کاملا ناخود آگاه- ببینه.

دلم میخواد این سه پارت رو جوری با هم ادغام کنم که هیچ وقت هیچ کس نتونه مرز بین شو تشخیص بده. چون من نمیخوام که حس شنونده بشکنه. میخوام حسش تکامل پیدا کنه.
دلم نمیخواد که این آهنگ از اون آهنگا بشه که شنونده بارها و بارها بخواد اونو بشنوه. بلکه بر عکس دوست دارم جوری ارضا بشه که تا چند وقت دیگه اصلا سراغش نره. دلم میخواد این آهنگ فریاد بزنه که: ای خدا این مخلوق تو برخاست. مرا دریاب!

حميد جان اين مدلي فكر كنم اهنگ 1 ساعته بشه Big Grin
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت أبريل 12, 2008 3:39 am

نه اتفاقا بر عکس کار وقتی زیبا میشه که کوتاه باشه. اگه توضیحات زیاده واسه اینکه که دونه به دونه ی احساساتی که میخوام منتقل کنم رو گفتم، از اون گذشته هر کدوم از این حسها میتونه با نواخته شدن یک آکورد یا حتی یک نت در کمتر از یک لحظه ایجاد شه.
همون آهنگی که مثال زدم ( No Leaf Clover ) تقریبا دو پارت از آهنگ آرمانی من رو داره و تازه با کلی اضافات فقط 5:43 زمان برده!
Heaven
عضو افتخاری
عضو افتخاری

تعداد پستها : 7
Registration date : 2007-12-20

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت أبريل 12, 2008 2:44 pm

سلام به همه دوستان.

راستش حمید جان من آهنگ زیاد ساختم. این جدیداشم چند شب پیش گوش دادی.
ولی قبل از اینکه یک آهنگساز بشم همیشه دوست داشتم آهنگی بسازم که وقتی کسی آهنگمو گوش میده بتونه خدا رو احساس کنه، بتونه باهاش به اوج زیبایی که خودش می خواد برسه، بتونه منو درک کنه و هدفش از بودن تو دنیارو بفهمه و بدونه که ما نیومدیم تو دنیا زندگی کنیم.

دنیا راهی که پایان نداره و همه انسانها خیال میکنن باید برن جلو تا به آخرش برسن ولی نمیدونن که باید برن بالا و هدف اصلی اون بالاست و من با آهنگا و شعرام امیدوارم بتونم راه واقعی رو بهشون نشون بدم.

من Heaven هستم فرای ابرها و سکوت نشانگر من است.
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالأحد أبريل 13, 2008 4:10 am

دوستان،

بهترین آهنگی که تا بحال به اون گوش دادید چی بوده؟ لطف کنید راجبش توضیح بدید...
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالإثنين أبريل 14, 2008 1:07 am

درود
بهترین آهنگی که تاحالا گوش دادم
آهنگ Hey You از Pink Floyd که تغریباَ شبیه به چیزی که گفتیه!
اولش با یک موسیقی ملایم و نسبتاَ توهم آور شروع میشه!
حدود 30 ثانیه این آهنگ به صورت خالی زده میشه،تا اینکه خواننده،با صدای گرم و ملایم خودش،شروع به خوندن میکنه!
(Hey you, out there in the cold
Getting lonely, getting old
Can you feel me?
...)
بعد از بیشتر از یک دقیقه از شروع آهنگ،صدای درام دقیقاَ هم زمان با صدای خواننده به گوش میرسه!
این بار صدای خواننده بالاتر رفته،تا با کمی خشونت،صدای خشن درام رو تکمیل کنه!
(Hey you, out there on your own
Sitting naked by the phone
Would you touch me?
...)
حدوداَ دقیقه ی 2، آهنگ به اوج خودش میرسه!
منتها بدون صدای خواننده!
با صدای درام شروع میشه!
و صدای دو گیتار که یکی ریتم میزنه و یکی سولو و یک گیتار بیس دقیقاَ همزمان با هم،بگوش میرسه!
در حالی که با شروع به نواختن این سه،صدای درام پائین میاد،و به آرامی زده میشه!
20 ثانیه به این حالت زده میشه،تا اینکه سولو تمو میشه و اینبار هر دو گیتاریست،با دو افکت متفاوت،همون ریتم رو ادامه میدن!
اما این کار فقط 8 ثانیه طول میکشه!
این دیوید گیلموره که دوباره شروع به نواختن سولو میکنه!
سولویی که تمام غم دنیا رو به دوش میکشه!

به نزدیک دقیقه ی 3 میرسیم.
آهنگ در حالی که تو اوج خودش بود،آروم میشه!
اینبار خوانندس که با صدای زیبای خودش،با یک ریتم خاص،هنر نمایی میکنه!
(But it was only fantasy.
The wall was too high,
As you can see.
...)
اما خیلی کوتاه!!!
آهنگ در نهایت توهم سیر میکنه!
صدایی ملایم از گیتار،با افکتی ملایم!
اما دوباره دیوید گیلمور،با صدای جاودانه ی گیتارش وارد عمل میشه!
با صدای افکت بمی که در این لحظه استفاده میکنه،به شنونده آرامش خاصی میده!
بیشتر از 30 ثانیه این حالت ادامه داره!
اما این بار صدای درام،با فریاد خواننده مواجه میشه!
خواننده داره از اعماق وجودش فریاد میزنه!
(Hey you, standing in the road
Always doing what youre told,
Can you help me?
Hey you, out there beyond the wall,
Breaking bottles in the hall,
Can you help me?
Hey you, dont tell me theres no hope at all
Together we stand, divided we fall)
و دوباره آهنگ در آرامش به پایان میرسه!
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالإثنين أبريل 14, 2008 4:47 am

بارها و بارها این آهنگ رو گوش دادم. اما اعتراف میکنم که واقعا توصیف زیبات دوباره منو مشتاق کرد که گوش کنم اما این بار با خودت.
ممنونم ازت مهران.
من به شخصه لذت میبرم وقتی که یک شنونده حرفه ایی میبینم که واسه هر لحضه کار آهنگ ساز و نوازنده و تنظیم کننده ارزش قائل میشه.
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالإثنين أبريل 14, 2008 6:07 am

حمید جان من منتظر شنیدن نظر خودت هستم!
پس چرا نمیزاری؟
Un4GivEn
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Un4GivEn

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالخميس أبريل 17, 2008 4:47 am

مسلما بهترین آهنگی که تا بحال گوش کردم Unforgiven بوده. کاری شاخص از آلبومی شاخص بنامBlack از اوج دوران استوره متال، MetalicA 1991. که من ID خودم رو از نام این آهنگ وام گرفتم.

آهنگ با یک آرپژ ملایم و غمگین شروع میشه. و سلویی که به اون اضافه میشه غم و تاریکی این شروع رو بیشتر میکنه. دارمز در پس زمینه کمی استحکام میده تا شنونده آماده باشه و ریتم رو از دست نده. 32 ثانیه به همین شکل میگزره و بعد آهنگ به یه ریتم خاص و ملودیک میرسه که در واقع ریتم مستره این آهنگه. در ثانیه 53 ملودی ها میشکنه و جای خودشو به یک ریتم کوبنده و سنگین میده که هم زمان وکالز به اون اضافه میشه. و میگه: خون تازه ایی به این خاک میپیوندد. ( یک تولد )
با این شروع واضحه که آهنگ به دنبال فلسفه زیستن میگرده. قصه تولد و شرح حال کوتاه و آغازین روابت میشه. در 1:35 آهنگ به ریتم مستر و آرام خودش میرسه. آرام و غمیگین خواننده از خودش میگه و حرفهای درونش. این حالت در 2:8 به پایان میرسه. و دوباره اون ریتم کوبنده و معترض شروع میشه و خواننده به سراغ قصه کودک میره. این کودک در حین روایت قصه زندگیش بزرگ میشه. در 2:50 ثانیه مجددا به ریتم مستر میرسه اما در این فاصله شعر گویای جوانی و دوران پیری شخصیت داستان میشه. ناکامی ها، زندگی روزمره، شکست ها، قوانین و چهار چوب های خشک و بی رحم، و دیگر مسائل زندگی از جمله مسائلی یه که بهش پرداخته میشه و در همین پارت خواننده اعتراف میکنه که: این پیرمرد منم! و در واقع خودش رو محور قرار میده. در تایم 3:18 بعد از ریتم مستر بجای اینکه آهنگ اوج بگیره آرام دنبال میشه و با یک پیش در آمد 27 ثانیه ایی به یکی از بی نظیرترین سولو های جهان میرسه... فوق العادست. گیتار نعره میکشه. باس قدرت میده. و دامز بی رحمانه میکوبه. در دقیقه 4:31 مجددا ریتم مستر زمزمه میشه دیگه آهنگ اوجی نداره و به پایانش نزدیک میشه. در حالی آهنگ آرام جلو میره وکالز و گیتار سلو مدام ملوی های خودشونو تکرار میکنن تا آهنگ به پایان میرسه.

من ثانیه به ثانیه این آهنگ رو با تمام وجودم لمس میکنم. جلبیش اینه که این آهنگ و ویدیوش اولین کار متالی بود که گوش دادم و دیدم. از حق نگذریم که ویدیویه این آهنگ هم کاملا نمادین گویای شعره. ویدیو سیاه و سفیده و کاملا غم بار. یک شاه کار.
Deep Dark
گروه مدیریت
گروه مدیریت
Deep Dark

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالسبت أبريل 19, 2008 5:26 am

درود
ترکهائی که دوستان گفتند شاهکارند, صلیقه ایه.
بهترین ترکی که نمیتونم بگم چون نمیتونم بین این شاهکارها فرقی بزارم.
1-SOBER_(TOOL)
2-Lost Control _ (ANATHEMA)
3-STREET SPRIT_(Radiohead)
4-The Show Must Go On_(QUEEN)
5-Nothing els mathers_(metallica)_(APOCALYPTICA)
6-Dream On_(AEROTHMITH)
.......
ببخشید توصیفی نمیتونم داشته باشم توضیحم بخوام بدم یه هفته طول میکشه
Sorena
مدیر سایت
مدیر سایت
Sorena

پستعنوان: رد: بحث و گفتگو در مورد موسيقي   بحث و گفتگو در مورد موسيقي Icon_minitimeالأحد يونيو 15, 2008 3:56 am

درود
میخواستم خواهش کنم که دوباره این مبحث زیبا رو فعال کنید تا هم از عقاید و سلیقه ی همدیگه بهتر مطلع شیم و هم اینکه واقعاَ مبحث جالبیه و جای حرف زیاد داره.
ممنون...
...

بحث و گفتگو در مورد موسيقي
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 2رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-